Elektrownia wiatrowa

W tym dziale prezentuję wyniki prac nad projektem budowy elektrowni wiatrowej. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie domowymi metodami elektrowni wiatrowej o średnicy wirnika 4m. Projektowana moc nominalna to 2kW (10 [m/s]).  

Energia wyprodukowana przez generator będzie zużyta na ogrzewanie wody i ponieszczeń w domu jednorodzinnym. 

W przypadku zastosowania odbirników o charakterze rezystancyjnym nie jest konieczne stosowanie skomplikowanych  przetworników napięcia. Grzałki mogą być zasilane bezpośrenio z generatora napięciem o zmiennej częstotliwości i napięcu.  

Zapraszam na kolejne strony projektu...

 

 

 

 

 

Turbiny wiatrowe,

Witam
Pozwoliłem sobie spojrzeć na Twoją www stronę. Widzę, że jesteś dość mocno zaaprobowany kwestiami związanymi z czymś takim jak ... własna turbina wiatrowa we własnym ogrodzie. Przyznam się bez bicia, że mnie też to interesuje od bardzo daawna. Niestety z braku czasu zakończyło się to tylko zainteresowaniem i stworzeniem małej turbiny, która ze względu na minimalne poniesione koszty, rozpadła się po kilku tygodniach.
Ale nie o tym chciałem pisać. Jeżeli znajdziesz chwilę, odpisz co myuślisz o turbinach typu VAWT ? szczególnie chodzi mi o taki typ:
http://www.youtube.com/watch?v=qg7hxaPAjnw&feature=related
Takie rozwiązanie różni się od najprostszych vawt tym, że wiatr przekazuje moment obrotowy dla 3 łopat w każdym momencie, a nie jak inne najprostsze opisywane turbiny vawt.

Odpowiedź mile widziana

Pozdr.
Sławek

Dodaj nowy komentarz

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.

Kolektor słoneczny online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »

Elaktrownia wiatrowa online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »
Strona domowa - Paweł Pydyś © 2007-2022 - info@pydys.com - informacje