Domowy serwer mediów

Domowy serwer mediów

Domowy serwer mediów ma za zadanie udostępniać pliki multimedialne, łącze internetowe, drukarkę w domowej sieci komputerowej. Jako  platformę sprzętową postanowiłem wykorzystać komputer jednoukładowy WRAP.2E Jest to kompletne rozwiązanie sprzętowe do implementacji dowolnego typu oprogramowania, począwszy od routerów, komputerów przemysłowych, firewall'i, VPN'ów aż po  zwyczajny serwerek "szafkowy".

WRAP (Wireless Router Application Platform) .2E jest wyposażony w procesor 233 MHz AMD Geode SC1100 (fast 486 core), 128 MB pamięci SDRAM, złącze kart pamięci CF do przechowywania systemu oparacyjnego, port szeregowy (konsola), dwa złącza miniPCI, 2 porty USB (wymagane drobne zmiany na płytce i dodatkowe elementy). Moc pobierana przez sam komputer to około 6W, plus moc pobierana przez dysk(i) twarde. Cały system podczas aktywnej pracy pobiera około 20W energii, w czasie spoczynku około 7W. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej energooszczędne niż uruchonienie komputera PC, który potrafi przerobić na ciepło grubo ponad 60W (stare pentium I :).

Szczegółowe informacje techniczne, instrukcje obsługi i schematy dostępne są na stronie: http://www.pcengines.ch/wrap.htm

 

Kolektor słoneczny online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »

Elaktrownia wiatrowa online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »
Strona domowa - Paweł Pydyś © 2007-2022 - info@pydys.com - informacje