Strona główna

Witam na mojej nowej domowej witrynie !!

Prezentuję na niej swoje projekty doświadczenie i zainteresowania. Mam nadzieję że osoby podzielające moje pasje znajdą tu ciekawe informacje.

Elektrownia wiatrowa

W tym dziale prezentuję wyniki prac nad projektem budowy elektrowni wiatrowej. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie domowymi metodami elektrowni wiatrowej o średnicy wirnika 4m. Projektowana moc nominalna to 2kW (10 [m/s]).  

Energia wyprodukowana przez generator będzie zużyta na ogrzewanie wody i ponieszczeń w domu jednorodzinnym. 

STM32 - bluepill

Tania i popularna platforma do zabawy z procesorami STM32 M3.

Baterie słoneczne

Bateria słoneczna

Kolektor słoneczny

Kolektor słoneczny

Wiatromierz - testy

Dnia 10 lipca 2009r. rozpocząłem testy wiatromierza. Wykonanie części mechanicznych i układów elektronicznych urządzenia zajęło mi ponad 6 miesięcy ;), teraz nadszedł czas próby.  Pod adresem http://www.pydys.com/wiatrak_stats/display/1/1 można zapoznać się z najświeższymi danymi, które gromadzi czujnik.

Już w niedalekiej przyszłości, na każdym wykresie będzie można dowolnie zmieniać zakres prezentowanych danych. Obecnie prezentuję wersję testową, która wyświetla dane z poprzedniej doby.

Dostępne są wykresy temperatury i siły wiatru. W opracowaniu jest program do prezentacji kierunku wiatru.  Dane sa pokazywane na wykresach jako średnia z 10 minut.

Model wiatraka 3D - Wideo

Nowe tekstury, dokładniejszy model łopat wirnika, a wszystko w formacie wideo dostępnym bezpośrednio z poziomu przeglądarki WWW.

Model 3D wiatraka

Interaktywny model 3D pozwala na zobrazowanie wyliczeń konstrukcji łopat i wielkości wirnika.  W obecnej wersji poprawiłem modej gondoli i opkrywy piasty. Najnowszy kształt wierniej oddaje rzeczywistą konstrukcję.

Budowa wirnika - łopaty

Postanowiłem zbudować łopaty z wewnętrznym stalowym szkieletem, który nada im odpowiednią wytrzymałość i kształt. Taka technika wymagała specjalistycznych urządzeń do wycinania i spawania elementów. Wewnętrzne przestrzenie powształe w szkielecie wypełnione zostały pianką montażową, która ma za zadanie spoić i wzmocnić całą konstrukcję bez zbytniego zwiększania masy. Zewnętrzna warsta, która nadaje ostateczny kształt i chroni konstrukcję przed warunkami atmosferycznymi wykonano z maty szklanej nasączonej w żywicy poliestrowej.

Domowy serwer mediów

Domowy serwer mediów ma za zadanie udostępniać pliki multimedialne, łącze internetowe, drukarkę w domowej sieci komputerowej. Jako  platformę sprzętową postanowiłem wykorzystać komputer jednoukładowy WRAP.2E Jest to kompletne rozwiązanie sprzętowe do implementacji dowolnego typu oprogramowania, począwszy od routerów, komputerów przemysłowych, firewall'i, VPN'ów aż po  zwyczajny serwerek "szafkowy".

Subskrybuj zawartość

Kolektor słoneczny online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »

Elaktrownia wiatrowa online

Sorry, you need to install flash to see this content.
Więcej statystyk »
Więcej informacji »
Strona domowa - Paweł Pydyś © 2007-2011 - info@pydys.com - informacje